SBS 5001

Vyvažovací měřící přístroj pro mobilní zařízení

Základní údaje

 • Oddělená měricí jednotka, zpracování naměřených hodnot v mobilním zařízení s operačním systémem Android
 • Bezdrátová komunikace mezi všemi částmi měřicího přístroje
 • Velmi přesné měření díky diferenčnímu senzoru tlaku a 24 bitovemu zpracování měření
 • Hydraulický nulovací obvod senzoru pro přesné měření velmi malých diferenčních tlaků
 • Externí teploměr PT100 pro měřicí jednotku
 • Proporcionální vyvažovací metoda
 • Práce s projekty, jednoduché topenářské výpočty
 • Nezávislý programovatelný záznamový režim měřicí jednotky
 • Napájeno dobíjecí Li-Ion baterií
 • Uživatelský příjemný ovládací program
 • Mnohojazyčné prostředí
 • Rozsáhlá databáze ventilů vybavená obrázky

Technické informace

Přístroj BS5001 je nejvyšším přístrojem naší řady přístrojů pro vyvažování otopných soustav. Doporučujeme ho

uživatelům, kteří musí řešit nejsložitější problémy při vyvažování hydronických otopných soustav. Přístroj je navržen pro měření a vyvažování jak otopných, tak i chladicích hydronických systémů.

SBS5001 je nová generace měřicího přístroje, který nahrazuje předchozí úspěšný typ SBS4000MS a přichází s řadou zlepšení. Toto nové řešení v měření a vyvažování otopných soustav je jedinečné na trhu vyvažovacích přístrojů.

První významnou změnou proti předchozímu modelu je použití mobilního zařízení založeného na OS Android pro čtení a zpracování měřených dat. Můžete použít svůj mobilní telefon nebo tablet bez potřeby dalšího hardware. Mobilní aplikace SBS5001 je jednoduchá a uživatelsky přívětivá. Aplikace má v paměti data mnoha vyvažovacích ventilů největších evropských výrobců. Volba ventilu v aplikaci je jednoduchá a minimalizuje špatný výběr, protože při výběru vidíte obrázek ventilu.

Druhou významnou vlastností přístroje je implementace proporcionální vyvažovací metody. K mobilnímu zařízení můžete připojit dvě měřicí jednotky současně a pomocí proporcionální metody pak vyvážíte celý otopný systém v jednom kroku – přesněji na jedno projití projektu.

Všechny prvky měřicího přístroje jsou bezdrátově spojeny. Výpočetní jednotka – telefon nebo tablet má jediné použitelné bezdrátové spojení s ostatními moduly SBS5001 – Bluetooth. Pro vyvažování však potřebujete velký dosah jak v otevřeném terénu, tak ve stavebních konstrukcích a proto měřicí jednotka komunikuje v pásmu SRD (Short Range Device) 868 Mhz. Pro vzájemnou spojení zařízení v pásmu Bluetooth a SRD slouží další prvek přístroje – konvertor. Ten převádí data a rádiové spektrum mezi oběma pásmy. Pro velké projekty a  proporcionální metodu pak můžete ještě použít až 3 opakovače (routery) SRD, čímž se zvětší dosah měření až na 3 km v otevřeném terénu.

Posledním a nejdůležitějším dílem přístroje SBS5001 je měřicí jednotka. Její nejdůležitější částí je pravý diferenční senzor tlaku. Chytrým digitálním zpracováním dat měřicí jednotka kompenzuje vlivy teploty a nelinearity diferenčního senzoru tlaku a přístroj má vynikající přesnost měření. Pro další zvětšení přesnosti měření malých diferenčním tlaků, případně odstranění bublinek z hydronického obvodu měřecí jednotky, má měřicí jednotka hydronický zkratovací okruh.

Nulování přístroje pomocí hydronického zkratu výrazně zvýší přesnost měření velmi malých diferenčních tlaků.

Měřicí jednotka má robusní konstrukci jak hydronických obvodů i pouzdra a vydrží tvrdé provozní podmínky.

T650

Vyvažovací měřící přístroj pro mobilní zařízení

Novinka 2018

T 550

Profesionální vyvažovací měřící přístroj

PPlus 1000

Jednoduchý měřící přístroj pro vyvažování